06.12.2025. - 06.12.2025.
Grad Krk
Koliko puta si želio/željela biciklom obići Istru, Zagorje, Velebit ili Gorski kotar? Voziti dolinom Gacke? Odvoziti oko Vranskog jezera ili predivnim brežuljcima Međimurja? Jesi li bio/bila na Papuku? Ispedalirao Kopački rit? Vjetar u kosi s pogledom na Korčulu i Mljet vozeći se vinogradima Dingača na Pelješcu? Lika? Dalmatinska Zagora? Ili neka od omiljenih biciklističkih ruta Zagrepčana na Sljemenu ili Samoborskom gorju? Izbor je golem jer svi znamo da je Hrvatska jedna od najljepših zemalja na svijetu. Upoznaj je s nama, upoznaj je biciklom.
Dobrodošli u EPIC RIDES Hrvatska! Dopusti da te odvedemo na najbolje staze od Mure do Visa, od Vukovara do Umaga, od Samobora do Dubrovnika…
ŠTO JE EPIC RIDES?
EPIC RIDES je serija organiziranih biciklističkih događanja kojima ćemo vas provesti najboljim lokacijama i stazama u Hrvatskoj.
KAKVA JE STAZA NA EPIC RIDES?
Epic Rides staza ključni je element ovih događanja. Svaku destinaciju detaljno istražimo i gotovo da nema staze i puta kojime ne prođemo prije nego što kreiramo finalnu stazu.
Kombinirat ćemo sporedne ceste s malo prometa, makadamske i šumske puteve. Bez tehničkih zahtjevnih dijelova i sa zanimljivom okolicom – bila to šuma, polje, selo, grad, more, jezero, planina ili vidikovac. Epic Rides staza nikada kombinirano ne prelazi 50 km i 1.000 metara uspona.
KOLIKO JE STAZA TEŠKA?
Ovisno o lokaciji, ali bit će projektirane da ih se može izvoziti unutar 4 sata za one sporije. Duljina i visinska razlika ovisit će o konfiguraciji terena. Neće imati tehničkih dijelova (kao što ste navikli na utrkama) i za izvoziti je bit će sasvim dovoljan Hardtail MTB ili Gravel bicikl.
ORGANIZACIJA?
Kompletna Epic Rides staza je označena!
Sudionici će dobiti i .gpx file staze za navigaciju putem specijaliziranih uređaja ili pametnih telefona, a tijekom cijelog događanja na stazi će biti “support vozila” koja će u svakom trenutku uskočiti u pomoć ako nekome zatreba. Negdje na polovici staze bit će organizirana feed zona. Na startu i cilju čeka vas prostor za druženje i opuštanje. Svi sudionici dobit će startni paket u koji je uključen snack obrok, bidon za piće, tablica s vašim brojem i imenom, bogata feed zona, kava, pivo, sok, rakija…
JE LI TO UTRKA?
EPIC RIDES nije utrka, premda će sudionici imati startni broj (radi sigurnosnih razloga).
Ono što će “podsjećati” na utrku osim toga je zajednički start svih sudionika, feed zona na stazi te visoki nivo sigurnosti i organizacije. No, sam smisao nije utrkivanje već organizirana zajednička vožnja uz vrhunski support organizatora. I pivo u cilju.
ZA KOGA JE EPIC RIDES?
Za bicikliste i one koji se tako osjećaju. I za one koji vole vožnju biciklom, ali se, iz nekog razloga, ne voze baš često. Za one za koje misliš da bi trebali probati, ali se nisu nikad usudili. Jer na EPIC RIDES ruta i vožnje su organizirane i s “full support” s naše strane tijekom cijelog događanja.
Ma za sve ljubitelje bicikala, prirode i socijalizacije bez obzira na dob, spol, fizičku i tehničku sposobnost.
E-BIKE?
Apsolutno. E-bike toplo preporučujemo za sve one koji vole vožnju biciklom, ali nisu skloni patnji ili nemaju dovoljno kondicije.
MOGU LI IZNAJMITI BICIKLE?
Na svakom EPIC RIDES eventu moći ćete iznajmiti E-bike naših partnera Husqvarna & Raymon.
ŠTO JOŠ MORAM ZNATI?
Iako ovo nije utrka, cijela organizacija bit će na nivou na koji ste navikli od Adria Bikea. Prema vašim riječima to su: atraktivne staze, pravovremena i točna komunikacija, sigurnost i vrhunska organizacija.
Otok Krk ima sve – most, aerodrom, grad koji nosi isto ime, pa čak i svoju autohtonu vinsku sortu. Ali ono što ga zaista izdvaja je Šotovento – predio koji rijetki spominju, a još rjeđi ga otkriju.
Skriven zapadni dio otoka, zaštićen od bure, zelen je, šumovit i pitom.
Ime dolazi od talijanskog “sotto vento” – ispod vjetra. I zaista, ovdje se vozi mirnije, sporije, autentičnije. Bez gužvi, ali s pravim otočkim šarmom.
Ovdje ćete naići na prizore koje nećete pronaći u vodičima – samostan u Glavotoku, autentične mirisne restorane, vijugave ceste koje povezuju mala sela kao što su Pinezići, Linardići, Milohnići, Žgaljići…
Ako nas pitate gdje bismo vas prvi put poveli na bike turu po Krku – odgovor je uvijek isti. Na Šotovento.
I ove zime, vodimo vas tamo opet.
Šotovento je MTB playground. Mreža puteva, makadama i sporednih cesta koja nudi gotovo neograničene kombinacije. Ove zime imali smo dodatni zadatak – prilagoditi stazu terminu: kraći dan, zimski uvjeti i niže temperature traže drugačiji pristup.
Zato imamo novu, kompaktniju stazu od otprilike 37 km. Djelomično prati trag prethodnih godina, ali s novim dijelovima i starim segmentima – u suprotnom smjeru. A na biciklu… to je sasvim nova priča.
Start ove godine nije “kao i do sad” jer krećemo iz samog srca starog grada Krka, s rive, uz pogled na more i adventsku pozornicu.
Nakon uvodnih kilometara za zagrijavanje, staza vas vodi u srce Šotoventa – područje koje već poznajete po mirnim putevima, šumovitim usponima i zavojitim makadamima omeđenima suhozidima. Neki dijelovi bit će vam poznati, neki potpuno novi, a neki – stari, ali u suprotnom smjeru.
E-bike? Naravno.
Imamo i kraću varijantu (20 km) za one koji žele laganiji tempo, no imajte na umu da na kratkoj stazi nema feed zone.

EPIC RIDES: 36,9 km / 510 metara uspona / 55% off road
SHORT: 19,8 km / 320 uspona / 44% off road

Mjesto okupljanja: Grad Krk – Šetalište sv. Bernardina kod SUNČANOG SATA
Vrijeme starta: 12:00
Neki misle da je bicikl samo za sunce i ljeto.
Mi mislimo da može i u jesen. Pa i zimi. Jer to je Hrvatska. Ako nas vrijeme barem malo posluži – možemo voziti skoro cijelu godinu. I to je nešto na čemu trebamo biti zahvalni.
Zato sezonu 2025. zatvaramo, kako drugačije, nego uz Epic Rides Šotovento – Winter Special. Ovo je peto izdanje Epic Rides Krk / Šotovento, i time je to najdugovječniji Epic Rides, koji se bez prekida vozi još od 2021. godine.
Zimska verzija s twistom. Nova staza – kraća, ali puna šarma. Savršena za kratke dane, a opet dovoljno “Epic” da zaokruži sezonu. Vozimo poznatim šotoventskim putevima, ali s nekim novim dijelovima i nekim novim smjerovima.
A nakon vožnje?
Sendvič i pivo odmah u cilju, kao i uvijek. Ali sunce za izležavanje na plaži? Vjerojatno ne.
Zato večernje druženje selimo unutra, na toplo – uz kuhano vino, fritule, još koje pivo, poneko iznenađenje…
Proglašavamo najaktivnije Epic Ridere 2025. i otkrivamo što nas čeka u sezoni 2026.
Još nekoliko razloga da vikend provedete na Krku:
– Smještaj u mobilnim kućicama po cijeni već od 15 EUR po noćenju po osobi.
– Grad Krk istog dana otvara Advent – jedan od najljepših, malih butik adventa u Hrvatskoj.
Bicikl, advent, ljudi, otok.
Tko kaže da zima nije za vožnju?
Vidimo se na Šotoventu. Winter edition.
10:30 – 11:30 Registracija sudionika i podjela startnih brojeva
12:00 Start EPIC RIDES KRK / ŠOTOVENTO
13:00 – 15:30 Snack, pivo, muzika i druženje
17:00 Svečano paljenje božićnih dekoracija i lampica uz DJ-a Alexa Sabattinija
18:00 Nastavak EPIC RIDES druženja
Lokacija starta: Grad Krk – Šetalište sv. Bernardina kod SUNČANOG SATA
Lokacija starta na Google Maps: https://maps.app.goo.gl/EdhPdKgwYntxGC4u5
Foto: Luka Tabako i Borut Brozović / Turistička zajednica Grada Krka
U suradnji s dugogodišnjim partnerom Adria Bike biciklističkih događanja – Valamar Hotels & Resorts, za sudionike EPIC RIDES Krk / Šotovento osigurana je posebna ponuda smještaja po promotivnim cijenama.
Smješten u okruženju borove šume uz more, Valamar Camping Ježevac nalazi se samo nekoliko minuta hoda od slikovitog središta grada Krka. Udaljenost od starta Epic Rides je 1 km (oko 15 minuta hoda). Mobilne kućice, ovisno o tipu, prikladne su za smještaj 2 do maksimalno 6 odraslih osoba. Promotivne cijene vrijede za rezervacije smještaja u terminu 04. – 08.12.2025. (minimalni boravak: 1 noćenje) uz promo kod EPIC.
Napomena:
– Uz najam mobilnih kućica dodatno se plaća jednokratna naknada od 37,00 EUR koja uključuje početni set posteljine (plahta gornja i donja i jastučnica za bračni krevet, po dvije plahte i jastučnica za 2 odvojena kreveta te po 2 ručnika po osobi za broj najavljenih osoba u mobilnoj kućici) te završno čišćenje.
– Turistička taksa nije uključena u cijenu najma mobilne kućice i plaća se po osobi po noćenju.
Cijene vrijede za sudionike EPIC RIDES i osobe u pratnji. Rezervacije i plaćanje unaprijed. REZERVIRAJTE svoje mjesto na vrijeme!
Info e-mail: reservations@valamar.com
Info telefon: +385 52 465 000
Early Bird cijena: 39,00 EUR
+7% AvaiBook naknada (2,73 EUR)
*Early Bird cijena vrijedi do popunjenja mjesta po Early Bird cijeni, najkasnije do 23.11.2025. do 23:59 sati.
Redovna cijena: 42,00 EUR
+7% AvaiBook naknada (2,94 EUR)
*Redovna cijena vrijedi do popunjenja mjesta po redovnoj cijeni, najkasnije do 30.11.2025. do 23:59 sati.
Last Minute cijena: 45,00 EUR
+7% AvaiBook naknada (3,15 EUR)
*Last Minute cijena vrijedi do popunjenja mjesta po Last Minute cijeni, najkasnije do 05.12.2025. do 12:00 sati (podne).
Uključeno u cijenu:
OSIGURAJ SVOJE MJESTO NA VRIJEME